Členství

Členem Klubu českých turistů se může stát každý, kdo souhlasí se stanovami KČT a kdo se přihlásí v některém ze základních článků - odborů KČT.

Každý člen KČT platí roční příspěvek, jehož výši určuje mateřský odbor KČT.

EUROBEDS

Každý člen obdrží slevovou kartu EUROBEDS , s níž může uplatnit slevy na poskytnuté služby nebo zakoupené zboží u více než 1100 smluvních partnerů systému EUROBEDS.

Časopis Turista

Člen KČT má výhodnější předplatné klubového časopisu TURISTA (350 Kč/rok). V tomto dvouměsíčníku je vždy spousta zajímavých článků o turistice, přírodě, kulturních akcích, výzbroji a výstroji pro turisty a mnoho dalších zajímavostí. Zájemci o časopis TURISTA, kteří nejsou členy KČT, objednávají předplatné časopisu na adrese: SEND Předplatné, s.r.o., P.O.Box 141, 140 21 Praha 4, tel: 225985225, 777333370 nebo 605202115, e-mail: send@send.cz, nebo na www.send.cz.

Slevy na ubytování

  • Na základě předložení průkazu KČT se zaplaceným členským příspěvkem (tj. platnou kartou EUROBEDS) je poskytována sleva na ubytování při turistické činnosti ve výši 30 až 50 Kč na osobu a noc ve vybraných ubytovacích objektech.
  • Člen KČT s platnou kartou EUROBEDS může čerpat výhody spojené se zahraničními smlouvami KČT, jako například slevy na ubytování na rakouských chatách OTK a Naturfreunde.

Mapy KČT

Každý člen s platným průkazem má možnost nakupovat turistické mapy vydávané Klubem českých turistů na podkladě vojenských topografických map 1:50 000 se slevou. Sleva činí cca 20% běžné prodejní ceny a platí pouze v Turistickém infocentru, Fügnerovo nám. 3, Praha 2 a u výhradních regionálních distributorů. Na jeden průkaz lze zakoupit se slevou po 1 mapě od každého titulu. Turistické cesty na těchto mapách jsou maximálně přesné, protože je v přírodě všechny vyznačují pouze členové KČT, tedy titíž, kdo je pak zakreslují do map.

Slevy na startovném

Většina organizátorů turistických akcí pro veřejnost poskytuje slevy na startovném členům KČT, kteří se prokáží platnou legitimací

  • Kilometrická banka 2000 - dotace 20% z ceny sešitku KMB, KKMB
  • Junior pas - dotace 20% z ceny roční či půlroční známky
  • Senior pas - dotace 34% z ceny roční známky.
    Poskytnutí příspěvku člen KČT uplatňuje u svého odboru KČT.

Jak se stát členem KČT

Pokud se rozhodnete stát členy Klubu českých turistů, kontaktujte sekretáře nejbližší oblasti KČT.